červenec 2018

Historický sborník pražského okolí

Odborný recenzovaný časopis vydávaný od roku 2011 ve spolupráci:

• Oblastního muzea Praha-východ
  • Státního oblastního archivu v Praze
  • Regionálního muzea v Jílovém u Prahy
  • Městského muzea v Čelákovicích

Časopis je zařazen v Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v České republice, vedeném Radou pro výzkum, vývoj a inovace.

Cílem sborníku je přinášet poznatky k historii pražského okolí, které je zhruba vymezeno územím dnešních okresů Praha-východ, Praha-západ a územím dnešní Prahy mimo historická pražská města. Ve sborníku lze publikovat i texty, které se dotýkají širšího území nebo jsou vymezeny jinak než teritoriálně.

Sborník je odborným recenzovaným periodikem a sestává z částí studie, materiály,  zprávy, literatura a výstavy. Ve sborníku lze publikovat příspěvky ze všech historických věd (historie, archeologie, stavební dějiny, etnologie, archivnictví, muzeologie).
Příspěvky zařazené do části „Studie“ podléhají recenznímu řízení. Recenzní posudky vypracovávají vždy nejméně dva nezávislí recenzenti, na jejich
základě rozhoduje redakční rada o zařazení příspěvku do sborníku.

Sborník vychází jednou ročně.

Adresy vydavatelů

Anenská pouť

Letní výstavy v muzeu

Plechové hračky

Výstava pojednává o jejich historii a výrobě. Vystaveny budou historické kousky, ale i nové hračky, které vyrábí firma Kovap u Semil. Je tu připraven i hrací koutek pro děti s ukázkami plechových hraček. Výstava potrvá celé léto až do 16. 9. 2018.

Vystřihovánky panenek

Jsou zde vystaveny panenky České, Slovenské ale i třeba z Francie, Švédska, Ruska, Německa nebo Ameriky. Samozřejmě nebude chybět ani vystřihovací a návrhářská dílna pro děti i dospělé. Výstava končí 2. 9. 2018.